Znajdź Projekt
Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej lub zaakceptuj.

FAQ- NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy mogę zwrócić zakupiony projekt?

Dokumentacja projektowa oraz dodatkowe opracowania zamówione wraz z dokumentacją projektową mogą zostać zwrócone w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki pod warunkiem zachowania oryginalnego zabezpieczenia w postaci plomby. Oznacza to, że mogą Państwo otworzyć i sprawdzić przesyłkę w celu sprawdzenia jej zawartości i zgodności z zamówieniem lecz nie mogą Państwo zerwać plomb z poszczególnych opracowań. Zerwanie plomb jest równoznaczne z wykorzystaniem praw autorskich i będzie skutkowało odmową przyjęcia zwrotu.

Zwrotowi nie podlega kosztorys zamówiony w wersji elektronicznej przesłanej e-mailem.

Wszelkie warunki zwrotu i reklamacji znajdują się w regulaminie. Prosimy o dokładne przemyślenie zakupu. Przed zakupem projektu należy bezwzględnie sprawdzić, czy projekt ze względu na wymiary i formę możliwy jest do realizacji na danej działce.

Czy mogę zamówić jedynie kosztorys projektu przed zakupem dokumentacji projektowej?

Tak. W formularzu zamówienia dokonują Państwo wyboru dodatkowych opracowań przynależnych do danego projektu. Należy wypełnić formularz zamówienia i zaznaczyć jedynie opcję: kosztorys. Kosztorys zostanie wówczas przesłany do Państwa mailem w wersji elektronicznej, po zaksięgowaniu przez nas wpłaty na nasze konto. Kosztorys przesłany e-mailem w wersji elektronicznej nie podlega zwrotowi.

Czy mogę odebrać projekt osobiście?

Tak. Prosimy o ustalenie z nami dogodnego terminu spotkania. Projekt zostanie Państwu wydany na podstawie zaksięgowanego przez nas wcześniej przelewu.

W jaki sposób dokonam płatności za projekt?

W formularzu zamówienia projektu dostępne są zawsze następujące formy płatności:

– przelew. Projekt zostanie wysłany do Państwa maksymalnie do 5 dni po zaksięgowaniu przez nas przelewu.

– „za pobraniem”. Projekt zostanie wysłany do Państwa maksymalnie do 5 dni po złożeniu przez Państwa zamówienia. Pieniądze odbiera od Państwa kurier na miejscu.

W przypadku zamówienia projektu oznaczonego jako „NOWOŚĆ”, termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 15 dni roboczych.

Jak długo trwa i na czym polega realizacja zamówienia?

Po wysłaniu zamówienia otrzymacie od nas Państwo automatyczną wiadomość tekstową z podsumowaniem zamówienia. Najpóźniej  w ciągu następnego dnia roboczego skontaktujemy się z Państwem mailowo osobiście i poinformujemy o przyjęciu zamówienia do realizacji.

Jeśli zamówili Państwo projekt w oferowanej przez nas standardowej formie opracowania (zakładka: CO ZAWIERA DOKUMENTACJA PROJEKTOWA), wyślemy do Państwa dokumentację w ciągu 5 dni roboczych po zaksięgowaniu przez nas przelewu. Przy wybraniu opcji – płatność przy odbiorze, zapłacą Państwo za projekt kurierowi przy odbiorze przesyłki. Projekt zostanie do Państwa wysłany wówczas maksymalnie do 5 dni po przyjęciu zamówienia.

Jeśli zamówili Państwo dodatkowe opracowania (np. dodatkowe Eko-rozwiązania) – termin wysyłki może się wydłużyć o czas potrzebny do przygotowania dla Państwa dodatkowej dokumentacji. Opracowanie dodatkowej dokumentacji trwa do 15 dni roboczych. Zazwyczaj termin ten jest jednak krótszy. Część z opracowań dodatkowych jest również dostępna „od ręki”.

W przypadku zamówienia projektu oznaczonego jako „NOWOŚĆ”, termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 15 dni roboczych.

Czy wybrany przeze mnie projekt jest dostępny „od ręki”?

Projekty w oferowanym przez nas standardowym zakresie opracowania (zakładka: CO ZAWIERA DOKUMENTACJA PROJEKTOWA) są dostępne do odbioru lub wysyłki w ciągu 5 dni roboczych po otrzymaniu zamówienia. Jeśli zamówicie Państwo dodatkowe opracowania (np. dodatkowe eko-rozwiązania), termin wysyłki może się wydłużyć o czas potrzebny do przygotowania dla Państwa dodatkowej dokumentacji. Opracowanie dodatkowej dokumentacji trwa do 15 dni roboczych. Zazwyczaj termin ten jest jednak krótszy. Część z opracowań dodatkowych jest również dostępna „od ręki”.

W przypadku zamówienia projektu oznaczonego jako „NOWOŚĆ”, termin realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 15 dni roboczych.

 

W jaki sposób mogę zapoznać się z dokumentacją projektową przed jej zakupem?

Jeśli chcecie Państwo zapoznać się z dokumentacją projektową przed jej zakupem, prosimy o umówienie się na spotkanie z nami. Udostępnimy Państwu do wglądu egzemplarz pokazowy projektu i odpowiemy na Państwa pytania.

Na jakie zmiany w projekcie pracownia wyraża zgodę?

Zakres zmian, na które wyrażamy zgodę:

– zmiana technologii w zakresie użytych materiałów ściennych, izolacyjnych i wykończeniowych, pod warunkiem zachowania wymaganych właściwości użytkowych przegrody,

– zmiana rodzaju stropów pod warunkiem zachowania istniejących wytrzymałości i układu konstrukcyjnego,

– dopasowanie fundamentów do lokalnych warunków gruntowo-wodnych,

– wprowadzenie częściowego lub całkowitego podpiwniczenia budynku pod warunkiem zachowania istniejącej wysokości cokołu,

– zmiana wysokości ścian kolankowych poddasza w zakresie 25 cm

– zmiana kąta nachylenia połaci dachowych w granicach 5% pod warunkiem zachowania istniejących wytrzymałości i układu konstrukcyjnego,

– zmiana ilości, wielkości i układu okien dachowych,

– zmiana pokrycia dachowego na lżejsze,

– zmiana ilości, wielkości i usytuowania otworów okiennych i drzwiowych

– zmiana układu funkcjonalnego – przeznaczenia, wielkości i ilości pomieszczeń na kondygnacjach mieszkalnych,

– zmiana wysokości pomieszczeń w zakresie 25 cm

– przesunięcie lub likwidacja niektórych ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych, przy zachowaniu nośności wewnętrznego układu konstrukcyjnego budynku),

– zmiana układu schodów wewnętrznych w zakresie szerokości biegów schodowych, liczby stopni i wymiarów, materiału konstrukcyjnego

– zmiana kształtu i wielkości tarasów zewnętrznych parteru,

– zmiana obrysu zewnętrznego budynku,

– dodanie lub likwidacja balkonu,

– zmiana elementów wykończeniowych i elewacyjnych oraz kolorystyki budynku,

– zmiana wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznej wynikające z lokalnych warunków dostawy mediów,

– likwidacja kominów wentylacji grawitacyjnej, wynikająca z zastosowania układu wentylacji mechanicznej z rekuperacją

Jeśli chcecie Państwo wprowadzić zmiany przekraczające zakres, na który wyrażamy zgodę, prosimy o kontakt.

Czy pracownia Domy z Miętą może wykonać adaptację zakupionego przeze mnie projektu?

Jeżeli chcecie Państwo, by adaptację wykonała nasza pracownia, prosimy o kontakt. Sprawdzimy możliwość przeprowadzenia adaptacji. W zakładce PARTNERZY (menu główne) znajdziecie Państwo współpracujące z nami lokalne biura projektowe, które mogą wykonać dla Państwa adaptację projektu. Jeśli w miejscu Państwa zamieszkania nie ma współpracującej z nami pracowni – również prosimy o kontakt. Pomożemy Państwu znaleźć uprawnionego do tych celów projektanta.

Czy zakupiony przeze mnie projekt wymaga złożenia Wniosku o pozwolenie na budowę czy Zgłoszenia budowy?

Zgodnie z art. 29 p. 1a ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (wraz z późniejszymi zmianami) pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolno stojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane. Określenie obszaru oddziaływania projektu, zgodnie z art. 20 p. 1c ustawy Prawo budowlane, należy do obowiązków projektanta. Architekt adaptujący Państwa projekt wykona projekt zagospodarowania terenu, określi obszar oddziaływania oraz zadecyduje o konieczności złożenia Wniosku o pozwolenie na budowę bądź Zgłoszenia budowy.

 

Czy zakupiony przeze mnie projekt jest wystarczający do złożenia wraz z Wnioskiem o pozwolenie na budowę lub Zgłoszeniem budowy?

Przygotowana przez naszą pracownię dokumentacja projektowa (informacje o tym, co wchodzi w skład dokumentacji projektowej w zakładce: CO ZAWIERA DOKUMENTACJA PROJEKTOWA), podobnie jak wszystkie oferowane na rynku polskim projekty domów powtarzalnych, wymaga adaptacji do warunków miejscowych oraz dostosowania do  działki budowlanej. Adaptację wykonuje uprawniony projektant, który dokonuje ewentualnych zmian w projekcie oraz przygotowuje projekt zagospodarowania terenu, wymagany do uzyskania Decyzji o pozwolenie na budowę lub Zgłoszenia budowy.  W zakładce PARTNERZY (menu główne) znajdują się adresy współpracujących z nami lokalnych biur projektowych, które mogą wykonać dla Państwa adaptację projektu. Jeśli w miejscu Państwa zamieszkania nie ma współpracującej z nami pracowni – prosimy o kontakt. Pomożemy Państwu znaleźć  uprawnionego do tych celów projektanta.

Czy projekt pasuje na moją działkę?

Jeśli mają Państwo wątpliwości, czy projekt pasuje na daną działkę, prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi w zakładce DZIAŁKA na stronie  INFORMACJE. Jeśli nadal mają Państwo wątpliwości przy wyborze projektu, prosimy o kontakt. Prosimy o przesłanie  skanu mapy geodezyjnej oraz wypisu z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (w przypadku braku Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego –  Decyzję o warunkach zabudowy). Przeanalizujemy przesłane materiały i poinformujemy Państwa o możliwości lokalizacji budynku na działce.