Znajdź Projekt
Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej lub zaakceptuj.

Kosztorys

KOSZT BUDOWY udostępniany na stronie Domów z Miętą obejmuje szacunkowy koszt robót budowlanych systemem gospodarczym stanu surowego zamkniętego, który stanowi około 80 % wartości szacunkowego kosztu robót budowlanych systemem zleconym. Koszt budowy  nie uwzględnia 8 % podatku VAT. Przedstawione informacje o kosztach nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 „Kodeksu Cywilnego” i nie mogą stanowić podstaw do roszczeń w stosunku do projektanta (Domów z Miętą) oraz kosztorysanta.

KOSZTORYS UPROSZCZONY określa koszty realizacji budynku w „stanie deweloperskim” tzn. bez prac wewnętrznych wykończeniowych takich jak: ułożenie posadzek, montaż schodów i drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, sufitów itp.

STAN SUROWY OTWARTY określa koszt wykonania robót ziemnych i fundamentowych, konstrukcji ścian, stropów i dachu budynku wraz z pokryciem dachowym.

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY określa koszt opisanego wyżej stanu surowego uzupełnionego przez zamontowanie wszystkich okien i drzwi zewnętrznych budynku.

STAN DEWELOPERSKI to etap po którym najczęściej przyjęło się podawać wartość danej inwestycji. Do zamieszkania, brakuje jeszcze finalnych prac wykończeniowych, takich jak ułożenie parkietów i płytek, montaż schodów systemowych i drzwi wewnętrznych, malowania ścian, sufitów itp. Mając na uwadze Państwa indywidualny gust i szeroki wybór materiałów, prace wykończeniowe nie są wliczone do stanu deweloperskiego.

PODATEK VAT wynosi 8%

 

PEŁNY KOSZTORYS INWESTORSKI daje pełny obraz ile będzie kosztował Państwa dom. Przygotowywany jest przez kosztorysanta budowlanego. Na podstawie dokumentacji projektowej domu wykonuje się zestawienie powierzchniowe i ilościowe wszystkich materiałów budowlanych. Następnie, w oparciu o katalogi cenowe Sekocenbudu, określa się ceny materiałów budowlanych oraz koszty robocizny. Kosztorys zawiera dokładne zestawienie materiałów i robocizny z wyjątkiem elementów wchodzących w skład instalacji (tą część firma kosztorysowa szacuje na poziomie 15% wartości inwestycji). Kwota wykończenia wnętrz zawarta w kosztorysie inwestorskim zakłada użycie materiałów wykończeniowych w średnim standardzie. Nie określa ona pokazanych na wizualizacjach materiałów o podwyższonym standardzie wykończenia. Stolarka okienna wyceniana jest zgodnie z projektem oraz zestawieniem stolarki okiennej. W większości projektów stosujemy stolarkę z PCV o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych. W niektórych projektach uwzględniona jest drewniana stolarka okienna.

Pełny kosztorys inwestorski można zamówić wraz z projektem. Pełny kosztorys inwestorski przesyłany jest e-mailem na adres wskazany przez Inwestora. Termin przesłania pełnego kosztorysu inwestorskiego może być odmienny od terminu otrzymania przez Inwestora pełnej dokumentacji projektowej na wskazany adres pocztowy i wynosić od 5 do 20 dni roboczych od daty złożenia zamówienia.