Znajdź Projekt
Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej lub zaakceptuj.

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu projektu indywidualnego.

Wykonujemy projekty indywidualnie na terenie całej Polski.

Jeśli są Państwo zainteresowani przygotowaniem indywidualnego projektu, prosimy o kontakt.

e-mail: biuro@domyzmieta.pl

T:   502600411

SCHEMAT WSPÓŁPRACY PRZY POWSTAWANIU PROJEKTU INDYWIDUALNEGO:

ETAP I – OFERTA

Dla przygotowania oferty cenowej niezbędne jest dla nas uzyskanie od Państwa następujących informacji

1. Opis Państwa oczekiwań dotyczących Państwa wymarzonego domu. Opisu domu dokonujecie Państwo na przesyłanym przez nas specjalnie przygotowanym formularzu, który ma za zadanie ułatwić Państwu dokładne określenie wytycznych projektowych oraz uwzględnienie wszelkich niezbędnych informacji (np. wyglądu bryły budynku, wytycznych względem rozmieszczenia funkcji, preferowanych materiałów budowlanych, materiałów elewacyjnych, instalacji wewnętrznych oraz indywidualnych rozwiązań architektonicznych).

2. Wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunki Zabudowy dla danej działki.

3. Skan mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych w skali 1:500,

Wszystkie powyższe dokumenty mogą Państwo przesłać do nas pocztą elektroniczną. Jeśli chcą Państwo spotkać się z nami osobiście w celu sprecyzowania swoich wymagań – zapraszamy na miętową herbatę w naszej pracowni.

 

ETAP II – KONCEPCJA

Do prac nad koncepcją architektoniczną przystępujemy po otrzymaniu zaliczki wynikającej z podpisanej umowy. Czas wykonania koncepcji wynosi od 3 do 4 tygodni. Koncepcja projektowa Państwa domu będzie zawierać:

  • – widoki trójwymiarowego modelu komputerowego, na którym możecie Państwo bardzo dokładnie zobaczyć jak będzie wyglądał budynek.
  • – rzuty koncepcyjne wszystkich kondygnacji, przekrój
  • – widoki elewacji

Koncepcja projektowa wymaga Państwa weryfikacji i akceptacji. Dopiero po zaakceptowaniu przez Państwa koncepcji przystępujemy do sporządzania projektu architektoniczno – budowlanego. Koncepcję projektową możemy przesłać do Państwa pocztą elektroniczną. Możemy ją również omówić szczegółowo podczas spotkania w naszej pracowni.

ETAP III – PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY

Na podstawie koncepcji architektonicznej opracowywane zostają szczegółowe rysunki budowlane oraz projekty branżowe. Okres opracowania projektu architektoniczno-budowlanego określany jest indywidualnie i wynosi około 5 tygodni. O jego zakończeniu zostają Państwo poinformowani drogą elektroniczną. Po uregulowaniu reszty należności za projekt będziecie mogli Państwo odebrać projekt osobiście lub otrzymać przesyłką kurierską.

Zakres opracowania projektu architektoniczno-budowlanego odpowiada zakresowi dokumentacji projektu powtarzalnego Domów z Miętą poszerzonego o indywidualne ustalenia dotyczące np. wyposażenia budynku w dodatkowe instalacje i obejmuje:

1. projekt architektoniczny

2. projekt konstrukcyjny z elementami projektu wykonawczego

3. projekt instalacji wewnętrznych sanitarnych i grzewczych

4. projekt instalacji elektrycznej, teletechnicznej i odgromowej

5. charakterystyka energetyczna budynku

6. uprawnienia projektantów

7. zgoda na zmiany i adaptacje projektu

8. ewentualne inne opracowania dodatkowe określone na podstawie zamówienia indywidualnego.

Istnieje również możliwość sporządzenia przez nas  projektu zagospodarowania terenu niezbędnego do uzyskania Decyzji o pozwolenie na budowę lub Zgłoszenia budowy. Możliwe jest jednak sporządzenie projektu zagospodarowania terenu przez lokalnego projektanta, który podobnie jak w przypadku projektów powtarzalnych, będzie reprezentował Państwa w lokalnym urzędzie. Decyzja o sporządzeniu projektu zagospodarowania terenu przez naszą pracownię musi przebiegać zawsze według indywidualnych ustaleń z Państwem.

 
Zapraszamy do współpracy!