Znajdź Projekt
Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej lub zaakceptuj.

Dla Globtrotera 2

153.27m2 + 34.02m2 garaż

Bookmark and Share
 • Dla Globtrotera 1, dom z wejściem od południa
 • Dla Globtrotera 1, dom z wejściem od południa
 • dom z wejściem od strony południowej, widok salonu
 • dom z wejściem od strony południowej, widok salonu

Dane techniczne

Szerokość działki

:

25.3m

Długość działki

:

20m

Koszt budowy

:

220 253 zł

Powierzchnia użytkowa

:

153.27m2

Powierzchnia zabudowy

:

154.34m2

Wysokość kalenicy

:

8.18m

Kąt nachylenia dachu

:

40°

 • garaż dwustanowiskowy
 • Dom z poddaszem użytkowym
 • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
 • Kominek

Opis projektu

Powierzchnia użytkowa: 153,27 m2 + garaż 34,02 m2

 

Dom z wejściem od strony południowej oraz poddaszem użytkowym. Jeśli posiadają Państwo działkę z wejściem i wjazdem od południa, dzięki projektowi Dla Globtrotera 2  nie musicie rezygnować z lokalizacji i doświetlenia salonu od strony południowej.  Poprzez odpowiednie rozmieszczenie funkcji i zaprojektowanie zieleni na działce, projekt Dla Globtrotera 2 umożliwia funkcjonalne rozdzielenie strefy wejściowej do budynku (wejście +wjazd do garażu) od ogrodu usytuowanego od strony południowej. Sugerujemy zastosowanie  gęstej zieleni wysokiej od furtki w ogrodzeniu do wejścia do budynku. Konstrukcja dachu oraz daszków nad wejściem i tarasem – drewniana z odwodnieniem zewnętrznym.

 

TECHNOLOGIA BUDOWY:

FUNDAMENTY: ławy żelbetowe

ŚCIANY:  bloczek silikatowy + styropian

WYSOKOŚĆ ŚCIANKI KOLANKOWEJ: 1 metr

ELEWACJA: tynk, na fragmentach drewno

STROPY: żelbetowe

DACH: drewniany, pokrycie dachówką ceramiczną płaską

DASZKI NAD WEJŚCIEM I TARASEM: strop żelbetowy + konstrukcja drewniana

ZADASZENIE CZĘŚCI GARAŻU: stropodach odwrócony tarasowy

OGRZEWANIE: gazowe

WENTYLACJA: mechaniczna z odzyskiem ciepła

W STANDARDZIE: kominek z płaszczem wodnym

 

Cena projektu: 3 600

Rzuty

Działka i elewacje

Kosztorys

Kosztorys uproszczony

Stan surowy otwarty176 202 zł
Stan surowy zamknięty220 253 zł
Stan deweloperski379 019 zł
Podatek VAT (8%)30 322 zł
KOSZT BUDOWY udostępniany na stronie Domów z Miętą obejmuje szacunkowy koszt robót budowlanych stanu surowego zamkniętego systemem gospodarczym, który stanowi około 80 % wartości szacunkowego kosztu robót budowlanych systemem zleconym. Koszt budowy nie uwzględnia 8 % podatku VAT. Przedstawione informacje o kosztach nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i nie mogą stanowić podstaw do roszczeń w stosunku do projektanta (Domów z Miętą) oraz kosztorysanta. KOSZTORYS UPROSZCZONY określa koszty realizacji budynku w „stanie deweloperskim” tzn. bez prac wewnętrznych wykończeniowych takich jak: ułożenie posadzek, montaż schodów i drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, sufitów itp. PEŁNY KOSZTORYS INWESTORSKI daje pełny obraz ile będzie kosztował Państwa dom. Przygotowywany jest przez kosztorysanta budowlanego. Na podstawie dokumentacji projektowej domu wykonuje się zestawienie powierzchniowe i ilościowe wszystkich materiałów budowlanych. Następnie, w oparciu o katalogi cenowe Sekocenbudu, określa się ceny materiałów budowlanych oraz koszty robocizny. Pełny kosztorys inwestorski można zamówić wraz z projektem. Pełny kosztorys inwestorski przesyłany jest e-mailem na adres wskazany przez Inwestora. Termin przesłania pełnego kosztorysu inwestorskiego może być odmienny od terminu otrzymania przez Inwestora pełnej dokumentacji projektowej na wskazany adres pocztowy i wynosić od 5 do 20 dni roboczych od daty złożenia zamówienia.

Eko-rozwiązania

Wszystkie nasze projekty w zakresie termoizolacyjności przegród zewnętrznych oraz zapotrzebowania budynku na energię pierwotną (wskaźnik EP) spełniają aktualne wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku (z późniejszymi zmianami) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75, poz. 690). W celu poprawienia energooszczędności budynku, a tym samym obniżenia kosztów funkcjonowania Twojego domu, jak również w trosce o środowisko naturalne, oferujemy dodatkowe rozwiązania energooszczędne:

Rysunek obrysu zewnętrznego budynku

Jak to działa?

CENA: 20 zł

Rysunek obrysu zewnętrznego budynku w formacie .dwg może ułatwić architektowi adaptującemu projekt do warunków miejscowych narysowanie Projektu Zagospodarowania Terenu niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę.  Rysunek przesyłany jest elektronicznie.  Jeśli kupili Państwo projekt przez nasza stronę www.domyzmieta.pl, rysunek otrzymacie Państwo gratis wraz z wiadomością o nadaniu przesyłki.

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Jak to działa?

W cenie projektu

Wentylację mechaniczną nawiewno – wywiewną z odzyskiem ciepła stosuje się zamiast wentylacji grawitacyjnej. Zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną skutkuje usunięciem przewodów wentylacji grawitacyjnej oraz zastąpienie ich instalacją wentylacji mechanicznej.

Przy pomocy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zyskujemy:

 1. Stałą wymianę powietrza niezależną od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, przyczyniającą się do poprawy mikroklimatu wnętrza. Prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej w dużej mierze uzależnione jest bowiem od czynników atmosferycznych (temperatury powietrza zewnętrznego, siły wiatru).
 2. Odzysk ciepła z powietrza zużytego wywiewanego na zewnątrz budynku. W ten sposób zmniejszają się straty ciepła oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania domu.

Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zachodzi przy pomocy rekuperatora. Rekuperator wyposażony jest w dwa wentylatory: nawiewny i wywiewny oraz w wymiennik ciepła. Powietrze zewnętrzne dociera najpierw do rekuperatora, a z niego siecią przewodów do pomieszczeń. Następnie zużyte powietrze wyciągane jest przewodami z pomieszczeń do rekuperatora, a z niego usuwane na zewnątrz. W rekuperatorze następuje wymiana ciepła: powietrze wywiewane ogrzewa powietrze świeże. Do pomieszczeń dociera powietrze ogrzane, a na zewnątrz jest usuwane zimne.

Kolektory słoneczne

Jak to działa?

CENA: 300 zł

Oferowane opracowanie obejmuje instalację kolektorów słonecznych służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w półroczu ciepłym (od kwietnia do października). Kolektory słoneczne montowane są na dachu budynku, na połaciach dachowych skierowanych na południe. Przed zamówieniem dokumentacji należy zwrócić uwagę na możliwość zorientowania kolektorów słonecznych w kierunku południowy na danej działce. W kotłowni dodatkowo zostanie umieszczony zasobnik wody. Może być jeden zasobnik wody z dwiema grzałkami. Do grzałek w zasobniku podłączone są wtedy dwa źródła ciepła (np. kocioł gazowy i instalacja solarna).

Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym

Jak to działa?

CENA: 300 zł

Oferowane opracowanie obejmuje instalację powietrznej pompy ciepła (powietrze-woda) zasilającej ogrzewanie podłogowe. Powietrzna pompa ciepła jako źródło ciepła używa powietrza zewnętrznego a następnie instalacja wewnętrzna doprowadza uzyskane ciepło do obiegu grzewczego oraz instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy zastosowaniu instalacji pompy ciepła połączonej z ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć w budynku umieszczenie drugiego źródła ciepła (np. pieca gazowego, kominka z płaszczem wodnym). W porównaniu do innych źródeł ciepła, pompę ciepła cechuje  bezobsługowe użytkowanie,  uniezależnienie od gazu i paliw stałych.

Ogrzewanie podłogowe

Jak to działa?

CENA: 300 zł

Oferowane opracowanie obejmuje wodne ogrzewanie podłogowe współpracujące z kondensacyjnym kotłem gazowym. Ogrzewanie podłogowe jest rozprowadzone na parterze. Na piętrze ogrzewanie podłogowe rozprowadzone jest w łazienkach. W pozostałych pomieszczeniach znajdują się standardowe grzejniki. W łazienkach znajdują się również ręcznikowce.

Kominek z płaszczem wodnym

Jak to działa?

W cenie projektu

Głównym źródłem ciepła w projektach Domów z Miętą jest kocioł gazowy. Kominek z płaszczem wodnym może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Zintegrowana instalacja ogrzewania jest wówczas sterowana automatycznie. Urządzenie sterujące kieruje działaniem obu źródeł ciepła, tak aby wzajemnie się uzupełniały. Gdy spada temperatura na płaszczu wodnym, automatyczny sterownik włącza pracę kotła. Gdy temperatura w kominku wzrasta, praca kotła zostaje zatrzymana. W przypadku zamiany kotła gazowego na kocioł na paliwo stałe, współpraca kominka i kotła w układzie automatycznym staje się ekonomicznie nieuzasadniona.

Instalacja odzysku szarej wody

Jak to działa?

CENA: 300 zł

Szara woda to woda wytwarzana w trakcie mycia naczyń, prania, kąpieli, prysznica, wolna od fekaliów oraz silnych środków chemicznych. Instalacja odzysku szarej wody umożliwia powtórne wykorzystanie wody z powyższych procesów do spłukiwania toalet oraz podlewania ogródka (szarą wodą nie należy podlewać roślin jadalnych). W przeciętnym gospodarstwie domowym woda do spłukiwania toalet stanowi ok. 30% całkowitego zużycia wody z systemu wodociągów. Przy pomocy instalacji odzysku szarej wody zużycie wody w gospodarstwie domowym zmniejsza się zatem o ok. 30%. Instalacja odzysku szarej wody zbiera szarą wodę z całego domu oraz gromadzi w zbiorniku. Nadmiar wody odprowadzany jest do kanalizacji. Woda zebrana w napowietrzanym zbiorniku uzdatniana jest biologicznie (organiczne części ulegają rozkładowi w wyniku działania bakterii). Następnie woda jest uzdatniana przy pomocy filtra i magazynowana w zbiorniku wody szarej skąd jest przepompowywana systemem przewodów instalacyjnych do urządzeń odbiorczych (WC, pisuar, zawór do podlewania ogródka). Jeżeli nastąpi większe zapotrzebowanie na wodę od ilości wody zmagazynowanej w zbiorniku, zbiornik zostanie zasilony automatycznie wodą z wodociągu.

Warianty

ZOBACZ

Dla Globtrotera 1

153.27 m2 + 18.54m2 garaż

 • garaż jednostanowiskowy
 • Dom z poddaszem użytkowym
 • Kominek

Szerokość działki: 22.6m

Długość działki: 20 m

Koszt budowy: 202049zł

Opinie (0)
 • garaż jednostanowiskowy
 • Dom z poddaszem użytkowym
 • Kominek

Cena: 3600 PLN

Zamów projekt Opinie (0)

Opinie

Dodaj opinię

There are no comments yet, add one below.

Zadaj pytanie dotyczące projektu "Dla Globtrotera 2"


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości