Znajdź Projekt
Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej lub zaakceptuj.

Dla Ogrodnika 2

129.28m2 + 19.2m2 garaż

Bookmark and Share

Dane techniczne

Szerokość działki

:

19.05m

Długość działki

:

23.1m

Koszt budowy

:

661 626 zł

Powierzchnia użytkowa

:

129.28m2

Powierzchnia zabudowy

:

147.25m2

Wysokość kalenicy

:

8.37m

Kąt nachylenia dachu

:

40°

  • garaż jednostanowiskowy
  • Dom z poddaszem użytkowym
  • Dom możliwy do zbliźniaczenia
  • Kominek

Opis projektu

Dostępność: 2-3 dni

Powierzchnia użytkowa: 129,28 m2 + garaż 19,20 m2

Projekt domu z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym, z czterema sypialniami.  Jedna sypialnia zlokalizowana jest na parterze, z bezpośrednim wyjściem na taras. Dom z antresolą. Nad salonem znajduje się przestrzeń otwarta. Z sypialni rodziców wgląd do salonu umożliwiony jest poprzez zastosowanie przeszklenia zamiast tradycyjnej ściany. Funkcja domu została zaprojektowana w sposób ekonomiczny, umożliwiający lokalizację bogatego programu użytkowego  na stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej. Każda z sypiali na poddaszu posiada standardowe okno gwarantujące bezpośredni kontakt z otoczeniem. Funkcja okien połaciowych jest jedynie pomocnicza w doświetleniu pomieszczeń poddasza. Propozycja dla osób poszukujących projektu wygodnego, ekonomicznego domu, z bogatym programem użytkowym. Lokalizacja kuchni umożliwia wgląd na główne wejście do budynku.

Bryła budynku w kolorze białym, na fragmentach  zastosowano naturalną okładzinę drewnianą. Pokrycie dachu z  blachy na rąbek stojący w kolorze antracytowym. Konstrukcja ścian z bloczków sylikatowych. Konstrukcja dachu wielospadowego – drewniana. W projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne struktury budynku (wszystkie przegrody zewnętrzne: ściany, dach, podłogi na gruncie, okna, spełniają standardy termoizolacyjności wymagane przepisami na rok 2021). Projekt w opracowaniu standardowym posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz wodne ogrzewanie podłogowe na parterze.

Cena projektu: 3 100

Rzuty

Działka i elewacje

Kosztorys

Kosztorys uproszczony

Stan surowy zamknięty377 881 zł
Stan deweloperski661 626 zł
KOSZT BUDOWY udostępniany na stronie Domów z Miętą obejmuje szacunkowy koszt robót budowlanych stanu zamkniętego i deweloperskiego. Ceny obejmują podatek Vat. KOSZTORYS UPROSZCZONY określa koszty realizacji budynku w „stanie deweloperskim” tzn. bez prac wewnętrznych wykończeniowych takich jak: ułożenie posadzek, montaż schodów i drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, sufitów itp. Pełny obraz, ile będzie kosztował Państwa dom daje PEŁNY KOSZTORYS INWESTORSKI. Sporządza go kosztorysant budowlany na podstawie dokumentacji projektowej domu zaadaptowanego do warunków miejscowych przez architekta (tzn. po naniesieniu zmian w zakupionym przez Państwa projekcie powtarzalnym). Kosztorysant wykona zestawienie powierzchniowe i ilościowe wszystkich materiałów budowlanych. Następnie, w oparciu o katalogi cenowe Sekocenbudu, określi ceny materiałów budowlanych oraz koszty robocizny. Zalecamy wykonanie PEŁNEGO KOSZTORYSU INWESTORSKIEGO po adaptacji projektu do warunków miejscowych. Przedstawione informacje o kosztach nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i nie mogą stanowić podstaw do roszczeń w stosunku do projektanta (Domów z Miętą) oraz kosztorysanta.

Eko-rozwiązania

Wszystkie nasze projekty w zakresie termoizolacyjności przegród zewnętrznych oraz zapotrzebowania budynku na energię pierwotną (wskaźnik EP) spełniają aktualne wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku (z późniejszymi zmianami) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75, poz. 690). W celu poprawienia energooszczędności budynku, a tym samym obniżenia kosztów funkcjonowania Twojego domu, jak również w trosce o środowisko naturalne, oferujemy dodatkowe rozwiązania energooszczędne:

Rysunek obrysu zewnętrznego budynku

Jak to działa?

W cenie projektu

Rysunek obrysu zewnętrznego budynku w formacie .dwg może ułatwić architektowi adaptującemu projekt do warunków miejscowych narysowanie Projektu Zagospodarowania Terenu niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę.  Rysunek przesyłany jest elektronicznie.  Jeśli kupili Państwo projekt przez nasza stronę www.domyzmieta.pl, rysunek otrzymacie Państwo gratis wraz z wiadomością o nadaniu przesyłki.

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Jak to działa?

W cenie projektu

Wentylację mechaniczną nawiewno – wywiewną z odzyskiem ciepła stosuje się zamiast wentylacji grawitacyjnej. Zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną skutkuje usunięciem przewodów wentylacji grawitacyjnej oraz zastąpienie ich instalacją wentylacji mechanicznej.

Przy pomocy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zyskujemy:

  1. Stałą wymianę powietrza niezależną od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, przyczyniającą się do poprawy mikroklimatu wnętrza. Prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej w dużej mierze uzależnione jest bowiem od czynników atmosferycznych (temperatury powietrza zewnętrznego, siły wiatru).
  2. Odzysk ciepła z powietrza zużytego wywiewanego na zewnątrz budynku. W ten sposób zmniejszają się straty ciepła oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania domu.

Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zachodzi przy pomocy rekuperatora. Rekuperator wyposażony jest w dwa wentylatory: nawiewny i wywiewny oraz w wymiennik ciepła. Powietrze zewnętrzne dociera najpierw do rekuperatora, a z niego siecią przewodów do pomieszczeń. Następnie zużyte powietrze wyciągane jest przewodami z pomieszczeń do rekuperatora, a z niego usuwane na zewnątrz. W rekuperatorze następuje wymiana ciepła: powietrze wywiewane ogrzewa powietrze świeże. Do pomieszczeń dociera powietrze ogrzane, a na zewnątrz jest usuwane zimne.

Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym

Jak to działa?

CENA: 300 zł

Oferowane opracowanie obejmuje instalację powietrznej pompy ciepła (powietrze-woda) zasilającej ogrzewanie podłogowe. Powietrzna pompa ciepła jako źródło ciepła używa powietrza zewnętrznego a następnie instalacja wewnętrzna doprowadza uzyskane ciepło do obiegu grzewczego oraz instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy zastosowaniu instalacji pompy ciepła połączonej z ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć w budynku umieszczenie drugiego źródła ciepła (np. pieca gazowego, kominka z płaszczem wodnym). W porównaniu do innych źródeł ciepła, pompę ciepła cechuje  bezobsługowe użytkowanie,  uniezależnienie od gazu i paliw stałych.

Ogrzewanie podłogowe

Jak to działa?

W cenie projektu

Oferowane opracowanie obejmuje wodne ogrzewanie podłogowe współpracujące z kondensacyjnym kotłem gazowym. Ogrzewanie podłogowe jest rozprowadzone na parterze. Na piętrze ogrzewanie podłogowe rozprowadzone jest w łazienkach. W pozostałych pomieszczeniach znajdują się standardowe grzejniki. W łazienkach znajdują się również ręcznikowce.

Kominek z płaszczem wodnym

Jak to działa?

W cenie projektu

Głównym źródłem ciepła w projektach Domów z Miętą jest kocioł gazowy. Kominek z płaszczem wodnym może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania. Zintegrowana instalacja ogrzewania jest wówczas sterowana automatycznie. Urządzenie sterujące kieruje działaniem obu źródeł ciepła, tak aby wzajemnie się uzupełniały. Gdy spada temperatura na płaszczu wodnym, automatyczny sterownik włącza pracę kotła. Gdy temperatura w kominku wzrasta, praca kotła zostaje zatrzymana. W przypadku zamiany kotła gazowego na kocioł na paliwo stałe, współpraca kominka i kotła w układzie automatycznym staje się ekonomicznie nieuzasadniona.

Instalacja odzysku szarej wody

Jak to działa?

CENA: 300 zł

Szara woda to woda wytwarzana w trakcie mycia naczyń, prania, kąpieli, prysznica, wolna od fekaliów oraz silnych środków chemicznych. Instalacja odzysku szarej wody umożliwia powtórne wykorzystanie wody z powyższych procesów do spłukiwania toalet oraz podlewania ogródka (szarą wodą nie należy podlewać roślin jadalnych). W przeciętnym gospodarstwie domowym woda do spłukiwania toalet stanowi ok. 30% całkowitego zużycia wody z systemu wodociągów. Przy pomocy instalacji odzysku szarej wody zużycie wody w gospodarstwie domowym zmniejsza się zatem o ok. 30%. Instalacja odzysku szarej wody zbiera szarą wodę z całego domu oraz gromadzi w zbiorniku. Nadmiar wody odprowadzany jest do kanalizacji. Woda zebrana w napowietrzanym zbiorniku uzdatniana jest biologicznie (organiczne części ulegają rozkładowi w wyniku działania bakterii). Następnie woda jest uzdatniana przy pomocy filtra i magazynowana w zbiorniku wody szarej skąd jest przepompowywana systemem przewodów instalacyjnych do urządzeń odbiorczych (WC, pisuar, zawór do podlewania ogródka). Jeżeli nastąpi większe zapotrzebowanie na wodę od ilości wody zmagazynowanej w zbiorniku, zbiornik zostanie zasilony automatycznie wodą z wodociągu.

Opinie

Zadaj pytanie dotyczące projektu "Dla Ogrodnika 2"






    Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości