Znajdź Projekt
Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej lub zaakceptuj.

Dla Roztropnych 1

119.04m2 + 39.63m2 garaż

Bookmark and Share

Dane techniczne

Szerokość działki

:

16.65m

Długość działki

:

33.29m

Koszt budowy

:

707 033 zł

Powierzchnia użytkowa

:

119.04m2

Powierzchnia zabudowy

:

210.54m2

Wysokość kalenicy

:

6.05m

Kąt nachylenia dachu

:

30°

 • garaż dwustanowiskowy
 • Dom parterowy z dachem spadzistym
 • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
 • Kominek
 • Ogrzewanie podłogowe
 • Odnawialne źródła energii

Opis projektu

NOWOŚĆ! Projekt domu parterowego w stylu nowoczesnej stodoły

Powierzchnia użytkowa: 119,04 m2 + garaż 39,63 m2

BUDYNEK ENERGOOSZCZĘDNY:

EU co+w = 35,18 kWh/m2/rok

EP = 67,68 kWh/m2/rok

 

Ekonomicznie i  funkcjonalnie zaprojektowany dom parterowy o prostej bryle z dachem spadzistym. Projekt idealny dla 4-5 osobowej rodziny. Program funkcjonalny budynku: salon połączony z kuchnią i jadalnią (łączna powierzchnia 43,59 m2), 3 sypialnie w tym jedna z własną łazienką i garderobą, pralnia, spiżarnia, holl wejściowy,  kotłownia i obszerny garaż na 2 samochody umożliwiający zaparkowanie rowerów, motocykla oraz wstawienie szaf na narzędzia. Dom został zaprojektowany w ten sposób, aby zminimalizować powierzchnię potrzebną na komunikację. Korytarz umożliwiający dojście do sypialni jest doświetlony światłem naturalnym przy pomocy świetlików tunelowych. Nad salonem, kuchnią oraz jadalnią zaprojektowano  sufit otwarty, który pogłębia wrażenie przestronności i wyjątkowości wnętrza strefy dziennej budynku (wysokość do kalenicy 5,11 m). W części nocnej budynku oraz w garażu strop  na wysokości 2,70 m. Na uwagę zasługuje ciekawie zaprojektowana elewacja zewnętrzna budynku. Zastosowano połączenie dwóch kolorów deski elewacyjnej: jasnej i ciemnej. Obramowanie okien przewidziano z jasnego koloru drewna identycznego z kolorem stolarki okiennej. Zastosowanie cofniętej po skosie ściany w strefie wejściowej do budynku umożliwia zadaszenie wejścia głównego i braku konieczności stosowania dodatkowych daszków nad wejściem. Budynek spełnia wymagania techniczne dla budynków energooszczędnych i został zaprojektowany w ten sposób, aby zminimalizować koszty ogrzewania.

 

TECHNOLOGIA BUDOWY:

FUNDAMENTY: ławy fundamentowe żelbetowe

ŚCIANY:  bloczek silikatowy

ELEWACJA:  deska elewacyjna

STROPY: żelbetowe

DACH: konstrukcja drewniana, pokrycie blachą

OGRZEWANIE: gazowe; w salonie , kuchni oraz jadalni ogrzewanie podłogowe; w części sypialnianej grzejniki

WENTYLACJA: mechaniczna z odzyskiem ciepła

Cena projektu: 3 500

Rzuty

Działka i elewacje

Kosztorys

Kosztorys uproszczony

Stan surowy zamknięty403 815 zł
Stan deweloperski707 033 zł

Data opracowania: 12.02.2022

KOSZT BUDOWY udostępniany na stronie Domów z Miętą obejmuje szacunkowy koszt robót budowlanych stanu zamkniętego i deweloperskiego. Ceny obejmują podatek Vat. KOSZTORYS UPROSZCZONY określa koszty realizacji budynku w „stanie deweloperskim” tzn. bez prac wewnętrznych wykończeniowych takich jak: ułożenie posadzek, montaż schodów i drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, sufitów itp. Pełny obraz, ile będzie kosztował Państwa dom daje PEŁNY KOSZTORYS INWESTORSKI. Sporządza go kosztorysant budowlany na podstawie dokumentacji projektowej domu zaadaptowanego do warunków miejscowych przez architekta (tzn. po naniesieniu zmian w zakupionym przez Państwa projekcie powtarzalnym). Kosztorysant wykona zestawienie powierzchniowe i ilościowe wszystkich materiałów budowlanych. Następnie, w oparciu o katalogi cenowe Sekocenbudu, określi ceny materiałów budowlanych oraz koszty robocizny. Zalecamy wykonanie PEŁNEGO KOSZTORYSU INWESTORSKIEGO po adaptacji projektu do warunków miejscowych. Przedstawione informacje o kosztach nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i nie mogą stanowić podstaw do roszczeń w stosunku do projektanta (Domów z Miętą) oraz kosztorysanta.

Eko-rozwiązania

Wszystkie nasze projekty w zakresie termoizolacyjności przegród zewnętrznych oraz zapotrzebowania budynku na energię pierwotną (wskaźnik EP) spełniają aktualne wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku (z późniejszymi zmianami) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75, poz. 690). W celu poprawienia energooszczędności budynku, a tym samym obniżenia kosztów funkcjonowania Twojego domu, jak również w trosce o środowisko naturalne, oferujemy dodatkowe rozwiązania energooszczędne:

Rysunek obrysu zewnętrznego budynku

Jak to działa?

CENA: 20 zł

Rysunek obrysu zewnętrznego budynku w formacie .dwg może ułatwić architektowi adaptującemu projekt do warunków miejscowych narysowanie Projektu Zagospodarowania Terenu niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę.  Rysunek przesyłany jest elektronicznie.  Jeśli kupili Państwo projekt przez nasza stronę www.domyzmieta.pl, rysunek otrzymacie Państwo gratis wraz z wiadomością o nadaniu przesyłki.

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja)

Jak to działa?

W cenie projektu

Wentylację mechaniczną nawiewno – wywiewną z odzyskiem ciepła stosuje się zamiast wentylacji grawitacyjnej. Zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną skutkuje usunięciem przewodów wentylacji grawitacyjnej oraz zastąpienie ich instalacją wentylacji mechanicznej.

Przy pomocy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zyskujemy:

 1. Stałą wymianę powietrza niezależną od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, przyczyniającą się do poprawy mikroklimatu wnętrza. Prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej w dużej mierze uzależnione jest bowiem od czynników atmosferycznych (temperatury powietrza zewnętrznego, siły wiatru).
 2. Odzysk ciepła z powietrza zużytego wywiewanego na zewnątrz budynku. W ten sposób zmniejszają się straty ciepła oraz zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania domu.

Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zachodzi przy pomocy rekuperatora. Rekuperator wyposażony jest w dwa wentylatory: nawiewny i wywiewny oraz w wymiennik ciepła. Powietrze zewnętrzne dociera najpierw do rekuperatora, a z niego siecią przewodów do pomieszczeń. Następnie zużyte powietrze wyciągane jest przewodami z pomieszczeń do rekuperatora, a z niego usuwane na zewnątrz. W rekuperatorze następuje wymiana ciepła: powietrze wywiewane ogrzewa powietrze świeże. Do pomieszczeń dociera powietrze ogrzane, a na zewnątrz jest usuwane zimne.

Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym

Jak to działa?

CENA: 400 zł

Oferowane opracowanie obejmuje instalację powietrznej pompy ciepła (powietrze-woda) zasilającej ogrzewanie podłogowe. Powietrzna pompa ciepła jako źródło ciepła używa powietrza zewnętrznego a następnie instalacja wewnętrzna doprowadza uzyskane ciepło do obiegu grzewczego oraz instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przy zastosowaniu instalacji pompy ciepła połączonej z ogrzewaniem podłogowym należy przewidzieć w budynku umieszczenie drugiego źródła ciepła (np. pieca gazowego, kominka z płaszczem wodnym). W porównaniu do innych źródeł ciepła, pompę ciepła cechuje  bezobsługowe użytkowanie,  uniezależnienie od gazu i paliw stałych.

Ogrzewanie podłogowe

Jak to działa?

CENA: 400 zł

Oferowane opracowanie obejmuje wodne ogrzewanie podłogowe współpracujące z kondensacyjnym kotłem gazowym. Ogrzewanie podłogowe jest rozprowadzone na parterze. Na piętrze ogrzewanie podłogowe rozprowadzone jest w łazienkach. W pozostałych pomieszczeniach znajdują się standardowe grzejniki. W łazienkach znajdują się również ręcznikowce.

Warianty

ZOBACZ

Dla Roztropnych 2

119.04 m2 + 39.63m2 garaż

 • garaż dwustanowiskowy
 • Dom parterowy z dachem spadzistym
 • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
 • Kominek
 • Ogrzewanie podłogowe
 • Odnawialne źródła energii

Szerokość działki: 16.65m

Długość działki: 33.29 m

Koszt budowy: 689334zł

Opinie (0)
 • garaż dwustanowiskowy
 • Dom parterowy z dachem spadzistym
 • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
 • Kominek
 • Ogrzewanie podłogowe
 • Odnawialne źródła energii

Cena: 3500 PLN

Zamów projekt Opinie (0)

Opinie

Dodaj opinię

There are no comments yet, add one below.

Zadaj pytanie dotyczące projektu "Dla Roztropnych 1"


  Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości