Znajdź Projekt
Nasza strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptujesz zapisywanie plików cookies. Dowiedz się więcej lub zaakceptuj.

Technologie i materiały budowlane

TECHNOLOGIE I MATERIAŁY BUDOWLANE STOSOWANE W NASZYCH PROJEKTACH

Wszystkie przegrody zewnętrzne w Domach z Miętą (ściany, dachy, stropodachy, podłogi na gruncie, okna) spełniają standardy termoizolacyjności wymagane przepisami prawnymi na rok 2021.

Stosowane przez Domy z Miętą w projektach domów jednorodzinnych materiały i technologie budowlane są powszechne w użyciu, sprawdzone na wielu budowach, łatwe do wykonania, dostępne na terenie całego kraju. Charakteryzują się niskimi kosztami zakupu i realizacji. Ponadto, zgodnie z założeniami pracowni Domy z Miętą, stosujemy w naszych projektach materiały pochodzenia naturalnego, tworzące dobry klimat pomieszczeń, przyjazne mieszkańcom i nie obciążające środowiska.

ŚCIANY

W projektach domów jednorodzinnych stosujemy technologię murowanej ściany dwuwarstwowej, która składa się z warstwy konstrukcyjnej (bloczek silikatowy lub pustak ceramiczny) oraz warstwy ocieplenia (styropian bądź wełna mineralna).

Bloczki silikatowe produkowane są z naturalnych materiałów: piasku, wapna i wody. Charakteryzują się niskim oporem dyfuzyjnym (tzn. umożliwiają dyfuzję pary wodnej z wnętrza budynku na zewnątrz), posiadają odczyn zasadowy (zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni). Bardzo dobrze akumulują ciepło, które następnie oddają do wnętrza budynku (akumulują ciepło w ciągu dnia i oddają w nocy).

Ceramiczne pustaki poryzowane wykonane są z gliny wypełnionej małymi pęcherzykami powietrza dzięki czemu charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Umożliwiają dyfuzję pary wodnej.

Wełna mineralna jest materiałem niepalnym, paroprzepuszczalnym.

Styropian jest materiałem lżejszym, łatwiejszym w obróbce, prostszym w aplikacji na ścianę oraz tańszym. Nie przepuszcza natomiast pary wodnej, nie jest paroprzepuszczalny.

ELEWACJE

Do wykończenia większości powierzchni ścian zewnętrznych proponujemy tynki mineralne w jasnych kolorach. Jako materiał wykończeniowy stosujemy również okładziny zewnętrzne pochodzenia naturalnego: drewno, kamień, ceramikę, cegłę klinkierową czy nowoczesne systemy płyt elewacyjnych.

DACHY SPADZISTE

Stosujemy tradycyjną konstrukcje dachów spadzistych z drewna. Konstrukcja dachu w przypadku każdego projektu uwzględnia obciążenie ciężkim pokryciem w postaci dachówki ceramicznej.

DACHY PŁASKIE

W naszych projektach sugerujemy pokrycie dachów płaskich roślinnością ekstensywną (niską, nie wymagającą żadnych zabiegów pielęgnacyjnych). Dach zielony doskonale tłumi hałas, chroni wnętrze domu przed przegrzaniem w lecie i stratami energii cieplnej w zimie. Dach zielony można zastąpić dachem przykrytym ochronną warstwą żwiru (zabezpieczającą przed nagrzewaniem się warstw stropodachu latem, ochraniającą warstwy stropodachu przed uszkodzeniami mechanicznymi). Umieszczane przez nas w projektach systemy stropodachów oparte są na konkretnych rozwiązaniach systemowych gwarantujących ich niezawodne działanie.

STROPY

W naszych projektach stosujemy stropy żelbetowe, wylewane. Adaptując projekt w większości projektów można zamienić stropy żelbetowe na stropy gęstożebrowe.

SCHODY WEWNĘTRZNE

Schody wewnętrzne projektujemy jako żelbetowe, wylewane lub systemowe o lekkiej konstrukcji.

FUNDAMENTY

Stosowany przez nas system fundamentowania budynku to ławy i stopy fundamentowe wylewane z żelbetu. W celu eliminacji mostka termicznego powstałego na styku ściany fundamentowej oraz podłogi na gruncie stosujemy pod ścianami nośnymi warstwę z pustaka termoizolacyjnego. Jest to rozwiązanie systemowe, dzięki któremu eliminujemy mostek cieplny w części cokołowej budynku, a tym samym ograniczamy ryzyko zawilgocenia ścian oraz zapobiegamy rozwojowi pleśni i grzybów w tej części domu.  Według indywidualnych upodobań Inwestora można zamienić w naszych projektach ten rodzaj fundamentów na izolowaną termicznie płytę fundamentową.

OKNA

W większości projektów stosujemy okna PCV – profil sześciokomorowy o podwyższonej izolacji termicznej lub stolarkę drewnianą.